40DEIMM-URI DIN ROMANIA AU FOST SELECTATE PENTRU A BENEFICIA DE UN AUDIT ENERGETIC PRELIMINAR GRATUIT PRIN PROIECTUL PINE!

 

40DEIMM-URI DIN ROMANIA AU FOST SELECTATE PENTRU A BENEFICIA DE UN AUDIT ENERGETIC PRELIMINAR GRATUIT PRIN PROIECTUL PINE!

 


In luna iunie 2013 au fost selectate 40 de IMM-uri industriale din Romania (descarca aici lista), pentru a beneficia de un audit energetic preliminar, ale carui costuri vor fi acoperite integral prin finantare europeana, prin intermediul programului PINE.

Echipa noastra va contacta in curand IMM-urile selectate, pentru a stabili o prima intalnire in vederea evaluarii preliminare a potentialului de economisire a energiei al acestor companii.

Reamintim ca programul de audit energetic gratuit PINE se desfasoara in doua etape:
• auditul preliminar presupune evidentierea potentialului companiilor de economisire a energiei. Vor fi selectate 40 de societati din fiecare tara participanta la proiect, urmand ca 20 de societati dintre acestea sa beneficieze de un audit aprofundat.
• auditul aprofundat presupune analiza detaliata a fiecarui aspect al proceselor si al fluxurilor de productie si al consumurilor de energie de  la sediul fiecarei companii si presupune propunerea unui  plan de imbunatatire corect, complet, ce cuprinde o serie de masuri asupra carora compania poate decide sa le puna in aplicare. Auditul aprofundat include si consiliere cu privire la cum se poate obtine finantare pentru realizarea masurilor propuse.


Pentru orice informatii suplimentare va rugam sa nu ezitati sa contactati echipa noastra din ROMANIA:

Asociatia Producatorilor de Materiale de Constructii din Romania

Persoana de contact: Claudiu GEORGESCU

Adresa: Str. Ing. Vasile Cristescu nr. 3, Sector 2, Bucuresti

Email: office@apmcr.org, tehnic.apmcr@gmail.com

Tel.: 021.321.32.32

Fax: 021.321.12.36